Petra Bechyňová, DiS.

Pracuji jako dentální hygienistka od roku 2002. Jsem členkou Asociace dentálních hygienistek a Společnosti preventivní stomatologie. Zabývám se péčí o zubní chrup dětí i dospělých, mám radost z viditelného výsledku. Ošetřuji citlivě, raději používám ruční nástroje, jako jsou kyrety a srpky, i když se ultrazvukovému  přístroji nevyhýbám. Pracuji s nejmodernější technikou, například s intraorální kamerou. Airflow – pískovač vždy esteticky doladí práci, proto i s ním ráda pracuji. Pacientům rozmlouvám extrémní bělení zubů, které může poškodit sklovinu.

Studovala jsem na Vyšší odborné škole, obor Diplomovaná dentální hygienistka v Prešově. Náš obor se neustále vyvíjí, proto sleduji trendy a minimálně jednou za rok absolvuji školení, účastním se konferencí k novým poznatkům v dentální hygieně, zlepšuji se v motivaci a instruktáži klienta.

Motto: "Základem je šetrné zdravotní vyšetření."
Vzdělání: Vyšší odborná škola, obor Diplomovaná dentální hygienistka
Specializace:
  • Dentální hygiena
  • Airflow
  • Parodontologie
Sídlo: U Sadu 62/13 162 00 Praha 6
Praxe: Od roku 2002

Životopis

Úspěšné zakončení střední zdravotnické školy v Kladně

zdravotní sestra v Nemocnici Kladno

asistentka a manažer ordinace, MUDr. Martin Rusnák

Au-Pair Skotsko

Santé, zdravotní sestra

Cisco System, administrativní činnost

Vyšší odborná škola v Prešově, obor Dentální hygienistka

dentální hygienistka, MUDr. Eduard Kuhn, Prodental

Eustoma, dentální hygienistka ordinace dentální hygieny na Veleslavíně

Školení

Neustálé vzdělávání v mém oboru, který se každým rokem posouvá, je samozřejmostí. Od roku 2002 pravidelně navštěvuji školení od Lékařské stomatologické komory jako je:

In Dent, Parodontologické dny, Pragodent. Vybírám si školení na téma: Parodontologie, Implantologie a Dentální hygiena

Absolvovala jsem školení Společnosti preventivní stomatologie „Týden čistých zubů“ . Ta pořádá i další  pravidelnou akci, které se každoročně účastním a to  je praktické školení, kde zkoušíme a zdokonalujeme instruktáž a motivaci sebe i klientů.

Pravidelně docházím na odborné školení zajištěné Asociací dentálních hygienistek,  na specializovaná témata, jako je: sterilizace, desinfekce, vedení ordinace a nových pomůcek a přístrojů a metod práce dentální hygienistky.

Přednášející činnost

Ze soukromých aktivit bych zmínila přednášky o dentální hygieně pro děti ve školkách, školách prvního stupně i na Gymnáziu Kladno.

Přednášela jsem na kurzu Implantologie MUDr. F. Urbana a MUDr. E. Kuhna, na téma dentální hygiena s implantáty. Dále na školení v rámci Asociace dentálních hygienistek, implantologii a dentální hygienu.